• تسهیلات اشتغال
     اطلاع رسانی صنایع دستی خراسان رضوی:

  قابل توجه صنعتگران و هنرمندان

  اختصاص بیش از صد میلیارد ریال تسهیلات به بخش صنایع دستی استان خراسان رضوی
       مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان رضوی از اختصاص 109 میلیارد ریال تسهیلات صنایع دستی از محل تبصره 18 قانون بودجه 1400 کشور خبر داد.
       این تسهیلات در قالب ابلاغ دستورالعمل جزء یک تا 9 بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 1400 کشور است که با ابلاغ آن از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی توسط بانک عامل پرداخت می‌شود. این تسهیلات برای ایجاد و توسعه، تولید، اشتغال و کارآفرینی و پروژه‌های ملی بر مبنای رسته فعالیت‌های بخش صنایع دستی که به تائید کارگروه تخصصی ملی بند الف تبصره 18 قانون بودجه 1400 رسیده پرداخت می‌شود. تسهیلات به همه افرادی که دارای مجوز معتبر شامل کارت شناسایی و صنعتگری، انفرادی، کارگاهی، فروشگاه‌های دارای نشان اعتماد تخصصی صنایع‌دستی، پروژه‌های ملی و ... پرداخت می‌شود و با کارمزد ده درصد و بالاتر از طریق ثبت نام و تکمیل اطلاعات در سامانه اینترنتی my.mcth.ir در بخش پنجره خدمات/اعطای تسهیلات فرم مربوطه، قابل پرداخت است.
       دوره بازپرداخت تسهیلات سرمایه‌ در گردش حداکثر یک‌ساله است و دوره بازپرداخت تسهیلات ایجاد، توسعه‌ای و تکمیلی حداکثر پنج ساله است، همچنین دوره تنفس این تسهیلات حداکثر دو ساله است که مجموع دوره بازپرداخت و تنفس هفت ساله است. خراسان رضوی بیش از 3500 نفر هنرمند صنایع دستی فعال دارد که این تسهیلات در چرخه اقتصادی فعالیت این هنرمندان تاثیر بسزائی دارد.
   
  قابل توجه صنعتگران و هنرمندان
  .....................................................
       کلیه هنرمندان و صنعتگرانی که تا کنون موفق به ثبت نام در سامانه http://my.mcth.ir نگردیدند برای اخذ تسهیلات هر چه زودتر نسبت به ثبت نام قبل از تکمیل ظرفیت و بسته شدن سامانه اقدام عاجل نمایند.

  غیر قابل تمدید می باشد.
  اطلاعیه تسهیلات روستایی
  دستورالعمل آیین نامه اجرایی قانون حمایت از اشتغال پایدار روستایی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی

   

  تسهیلات تبصره 18- اشتغال فراگیر:
   

  آییـن نامه

   
  سامانه کارا:    kara.mcls.gov.ir


  فهرست مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی استان خراسان رضوی جهت ثبت نام تسهیلات سامانه کارا 

  مطابق هماهنگی به عمل آمده با اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کلیه متقاضیان دریافت تسهیلات (شهری و روستایی) می توانند با در دست داشتن مدارک لازم  جهت ثبت نام در سامانه کارا با (تعرفه دولتی) به مراکز فوق مراجعه نمایند.

   


   
ورود به پنل
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق